FUTURE ARTIST. DZIWNY PEJZAŻ I NIERUCHOME MANEKINY
Galeria Ściana Sztuki Dziecka
wstęp wolny

wernisaż: 12 sierpnia, po spektaklu Piotruś Pan.

Warsztaty twórcze i wystawa sztuki dziecięcej w ramach projektu

FUTURE ARTIST
Jak co roku Future Artist letnie warsztaty dedykuje młodym mieszkańcom regionu (dzieciom, młodzieży). Formuła zajęć opiera się na zapoznaniu uczestników z wybitnymi postaciami sztuki polskiej i ich dorobkiem artystycznym oraz warsztatem. Tym razem odniesiemy się do twórczości Kazimierza Mikulskiego z okazji 100-lecia urodzin artysty, które przypadły dokładnie na rok odzyskania przez Polskę niepodległości. Pokażemy konsekwencję, z jaką malarz eksploatował określoną poetykę swojej twórczości niezależnie od biegu historii. Jak sztuka warunkowała przestrzeń wartości w całym jego doświadczeniu życiowym. Pragniemy również odwołać się do konsekwencji w sztuce jako nośnika wartości. W nawiązaniu do działań Kazimierza Mikulskiego będziemy realizować Pracownię Malarstwa i Pracownię Działań Eksperymentalnych. Wprowadzimy dzieci i młodzież w symbolikę sztuki oraz dokonań scenograficznych artysty.

Idea, koordynacja i współprowadzenie zajęć: Ewa Kokot.
Artyści zaproszeni do współpracy: Irena Imańska i Anastazja Hadyna.

Efektem działań będzie pokaz instalacji wielkoformatowej wykonanej przez wszystkich uczestników warsztatów w Galerii Ściana Sztuki Dziecka i wernisaż 12 sierpnia dla mieszkańców Śląska w kooperatywie z Teatrem Korez.

W trakcie wernisażu odbędzie się akcja artystyczna.

Terminy warsztatów:
23–28 lipca w godz. 10.00–12.00
6–10 sierpnia w godz. 10.00–12.00

Udział bezpłatny. Obowiązuje kolejność zapisów:
Ewa Kokot, tel. 609687401.
Warsztaty przewidziano dla grup zorganizowanych, ale w miarę dostępności miejsc istnieje możliwość zapisów indywidualnych.